Pewne zachowania w trakcie świąt, mogą powodować więcej negatywnych konsekwencji niż myślisz. 💔🪫

Oto kilka z nich:

  1. Zakazywanie sobie ulubionych potraw/ deserów,
  2. Myślenie tylko o tym jak spalić kalorie ze spożytego jedzenia,
  3. Skupianie się tylko na zjedzonym jedzeniu i na tym jak pozbyć się nadwyżki kalorycznej,
  4. Głodzenie się wcześniej, aby pozwolić sobie na większą ilość jedzenia przy stole wigilijnym,
  5. Stosowanie głodówek na kilka dni przed świętami

Takie zachowania mogą doprowadzić do napadów objadania czy innych niezdrowych zachowań rekompensacyjnych. Pamiętaj, liczy się cały rok dbania o dietę. Święta to dni, w których warto odpocząć, zjeść ulubione potrawy z umiarem- dla komfortu fizycznego- oraz spędzić czas z bliskimi. Postaraj się nie skupiać w tym czasie na kaloriach czy ilości zjedzonego jedzenia. 🎄

Co warto robić?

Lepszym wyborem będzie regularne jedzenie posiłków, natomiast przy stole wigilijnym wybieranie produktów/ posiłków, na które naprawdę mamy ochotę oraz zjedzenie ich z umiarem do uczucia sytości. Stosowanie głodówek nie jest rozwiązaniem. Zjedzenie przy stole wigilijnym więcej niż zazwyczaj nie powinno powodować u ciebie strachu czy lęku, pamiętaj! ❤️

Masz pytanie? Napisz do mnie! 💌

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Czego nie robić w trakcie świąt?”

Cześć!

Nazywam się Ewelina i jestem studentką dietetyki, która pokażę ci jak z głową podejść do zdrowego odżywiania, tak aby czuć się dobrze fizycznie i psychicznie. Zdrowa dieta jest bardzo ważna w naszym życiu, co przekazuję innym na moich portalach społecznościowych.

Uświadamiam również, że dieta ma być dla ciebie, nie ty dla niej!
Restrykcyjne, mało odżywcze diety? Nie u mnie!

Designed and created by: