


Pewne zachowania w trakcie świąt, mogą powodować więcej negatywnych konsekwencji niż myślisz. 💔🪫
Oto kilka z nich:
Takie zachowania mogą doprowadzić do napadów objadania czy innych niezdrowych zachowań rekompensacyjnych. Pamiętaj, liczy się cały rok dbania o dietę. Święta to dni, w których warto odpocząć, zjeść ulubione potrawy z umiarem- dla komfortu fizycznego- oraz spędzić czas z bliskimi. Postaraj się nie skupiać w tym czasie na kaloriach czy ilości zjedzonego jedzenia. 🎄
Co warto robić?
Lepszym wyborem będzie regularne jedzenie posiłków, natomiast przy stole wigilijnym wybieranie produktów/ posiłków, na które naprawdę mamy ochotę oraz zjedzenie ich z umiarem do uczucia sytości. Stosowanie głodówek nie jest rozwiązaniem. Zjedzenie przy stole wigilijnym więcej niż zazwyczaj nie powinno powodować u ciebie strachu czy lęku, pamiętaj! ❤️
Masz pytanie? Napisz do mnie! 💌

Cześć!
Nazywam się Ewelina i jestem studentką dietetyki, która pokażę ci jak z głową podejść do zdrowego odżywiania, tak aby czuć się dobrze fizycznie i psychicznie. Zdrowa dieta jest bardzo ważna w naszym życiu, co przekazuję innym na moich portalach społecznościowych.
Uświadamiam również, że dieta ma być dla ciebie, nie ty dla niej!
Restrykcyjne, mało odżywcze diety? Nie u mnie!
Przydatna wiedza, szczególnie w tym świątecznym okresie, dziękuję 😍
Cieszę się, że trafiłeś u mnie na przydatny dla ciebie wpis❤️